Nasze wyroby wykonujemy w technologii grawerowania laserem 3D. Zdjęcia oraz trójwymiarowe modele grawerujemy wewnątrz statuetek z doskonałej jakości szkła bezbarwnego bez naruszania ich powierzchni.

Proces grawerowania 3D polega na skupieniu wiązki lasera wewnątrz obrabianej bryłki szklanej, co prowadzi do powstania w niej mikropęknięć. Rozmiar tak wykonanych „punktów” jest bardzo mały, rzędu kilkudziesięciu mikrometrów. Setki tysięcy mikropęknięć, precyzyjnie rozmieszczonych w obrębie grawerowanej statuetki pozwala na uzyskanie zdumiewającego efektu w postaci „zatopionego” w bryle zdjęcia lub trójwymiarowego przedmiotu. W efekcie powstaje świetnie wyglądający kryształ 3D.

Dysponujemy maszyną grawerującą pozwalającą na uzyskanie niezwykle wysokiej dokładności. Uwieczniane przez nas w szkle kompozycje 3D grawerujemy z rozdzielczością 500 dpi. Rozmiar pojedynczego punktu wynosi 20-40 μm, co istotnie przekracza możliwości standardowych maszyn grawerujących laserem 3D, które są w stanie uzyskać punkt zaledwie o wielkość 40-80 μm.

Techniki grawerowania laserem 3D

W grawerowaniu laserem 3D szkła stosowane są trzy techniki. W zależności od rodzaju materiałów źródłowych oraz oczekiwanego efektu możemy wyszczególnić:

Grawerowanie zdjęcia (obrazu) 2D

Stosowane do uwieczniania w statuetce zdjęć, rysunków, tekstu. W takim przypadku wszystkie punkty grawerowane są na jednej płaszczyźnie. Tak wykonany grawerunek pozwala na odwzorowanie odcieni szarości.

Zdjęcie 2D grawerowane w szkle

Grawerowanie modelu 3D

Wymaga użycia trójwymiarowego modelu przygotowanego w takim programie jak 3Ds Max, Blender, Maya, itp. Grawerunek wykonywany jest we wszystkich trzech płaszczyznach. W rezultacie uzyskujemy przestrzenny obiekt uwieczniony w szkle.

Model 3D grawerowany w szkle

Grawerowanie zdjęcia 2.5D

Technika łącząca zalety dwóch pozostałych. W oparciu o pojedyncze zdjęcie (lub grafikę) wykonywany jest przestrzenny portret 2.5D obejmujący widok w 180° danej osoby. W efekcie pierwotnie płaski obraz uzyskuje dodatkową głębię. Istnieje również możliwość tworzenia zdjęć przestrzennych zwierząt i budynków.

Zdjęcie 2.5D grawerowane w szkle